Ranger Servival Club Dolacz do nas Relacje z zajec Plan szkolenia Poczta polowa Podreczniki Forum GRH

"Zniszczeniu uległ satelita szpiegowski jednego z mocarstw. Po wejściu w atmosferę, od głównej części obiektu oddzieliła się kapsuła z modułem rejestrującym, która na spadochronach opadła na ziemię. znany jest rejon ladowania. Zadaniem każdej grupy jest odnalezienie modułu i unikanie grup innych państw do czasu podjęcia z LZ..."


Na podstawie tego załozenia odbyło się 24-godzinne ćwiczenie taktyczne sekcji Ranger Survival Club. W ćwiczeniu uczestniczyły dwie sekcje - Rybnicka (wzmocniona dowódcą sekcji tarnowskiej) oraz Dolnośląska. Zajęcia rozpoczęły się w piątek około godziny 23.00 - dwie sekcje zostały desantowane do wyznaczonych punktów na przeciwległych końcach strefy zajęć. Wcześniej osoba nie biorąca udziały w ćwiczeniu porzuciła moduł satelity w przypadkowo wybranym miejscu strefy. Moduł oznaczony został czerwoną migającą diodą. Noc była wyjątkowo ciemna, pochmurna i deszczowa. Sekcja dolnośląska po kilkugodzinnym sprawdzaniu dróg w rejonie postanowiła założyć bazę pasywną. Rozłożenie bazy odbyło się w całkowitej ciemności, w wykrocie na skraju wysokiego lasu i polany. Ponieważ rangerzy działali tylko z oporządzeniem, noc nie była zbyt komfortowa, tym bardziej, że temperatura spadła nad ranem do około zera. W tym czasie sekcja rybnicka dotarła do drewnianej wiaty, która oferowała nieco lepsze warunki - przynajmniej chroniąc przez gęstym deszczem.

O świcie obie sekcje rozpoczęły rozpoznanie terenu - obie metodą kropli. Około południa sekcja rybnicka natrafiła na moduł i przejęła go. Od tego momentu sekcje rozpoczęły unikanie i wzajemne tropienie. Sekcja dolnośląska kilkukrotnie natrafiała na ślady sekcji rybnickiej, jednakże trop urywał się po zmianie podłoża. Działania sekcji trwały do późnego wieczora, jednakże moduł nie został przejęty.

Dodatkowo w bazie odbyło się szkolenie utrwalająco-zgrywające z zakresu taktyki zespołów oraz wejścia do pomieszczeń. Na koniec zajęć kand. Agnieszka Rogowska została przyjęta do Stowarzyszenia i awansowana do stopnia starszego szeregowego specjalisty.

Sekcja Rybnik- krótki odpoczynekModuł satelity odnaleziony i zabezpieczony!

"AWARIA - GOTÓW - GÓRA !!!"

"Drzwi po lewej - granat - NAPRZÓD !"

<- powrot | do góry

Copyright Ranger Survival Club design by Priamus