Ranger Servival Club Dolacz do nas Relacje z zajec Plan szkolenia Poczta polowa Podreczniki Forum GRH

W dniach 15 -17 stycznia 2010 r. w ośrodku szkoleniowym w Prudniku odbyło się kolejne podstawowe szkolenie zimowe. Zakres szkolenia obejmował podstawy użytkowania nart turowych oraz wprowadzenie do technik narciarskich w zakresie marszu oraz zjazdu. Zajęcia nastawione były na przeszkolenie przede wszystkim osób nie mających żadnego doświadczenia w wykorzystaniu nart, dlatego skupiało się na podstawowych zagadnieniach, wykorzystując teren przyległy do ośrodka. Jednocześnie dla osób już jeżdżących (w głównej mierze na nartach zjazdowych lub snowboardzie) przewidziano doskonalenie techniki i zapoznanie z odrębnościami pomiędzy nartami turowymi a zjazdowymi. Zajęcia rozpoczęły się w piątkowy wieczór pokazem sprzętu, omówieniem zasad jego użytkowania i konserwacji oraz modelowym przygotowaniem narty z wykorzystaniem podręcznych środków (smary stałe, świeczka, żelazko itp.)Zajęcia narciarskie odbywały się w dwóch blokach, gdzie jeden z instruktorów uczył marszu na nartach i technik z tym związanych (postaw strzeleckich, czołgania itp.), zaś drugi skoncentrował się na zjeździe. Indywidualne podejście do kursantów pozwoliło odpowiednio skupić się na tych, którzy wykazywali największe braki o na bieżąco korygować błędy.


Do tego wykonano szkoleniowo bazę przejściową w formie dzwonu śnieżnego, gdzie cześć kursantów - nie mających jeszcze takich doświadczeń - spędziła noc.


Zajęcia okazały się bardzo udane, z jednej strony weryfikując posiadane przez Rangerów umiejętności narciarskie (w większości wypadków całkiem duże), z drugiej zaś dając podstawy do dalszego szkolenia dla osób początkujących.

<- powrot | do góry

Copyright Ranger Survival Club design by Priamus