Ranger Servival Club Dolacz do nas Relacje z zajec Plan szkolenia Poczta polowa Podreczniki Forum GRH

W drugim tygodniu lutego 2010 r. odbył się kolejny z serii zimowych patroli o kryptonimie "Śnieżny Wilk". Wzięło w nim udział jak w poprzednim roku trzech Rangerów, z czego jeden po raz pierwszy.Podczas ćwiczenia skoncentrowano się przede wszystkim na wykonywaniu długotrwałych marszów na nartach turowych z pełnym obciążeniem, prowadzonych w większej części bezdrożami i na azymut, a także na przygotowaniu bazy, bytowaniu i odtwarzaniu gotowości bojowej w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.


Pokrywa śniegu nie była bardzo duża, jak na warunki Gór Izerskich i sięgała około 150-200 cm. Sporo trudności przyniosła natomiast temperatura, która przez cały okres patrolu nie była wyższa niż -10C, sięgając przed świtem nawet -24C. Do tego przez większość dni wiał silny, północny wiatr i padał drobny śnieg. Przez cały czas patrolu uczestnicy przebywali pod gołym niebem, noce spędzając w namiocie a cały zapas żywności przenosząc w plecakach.


Przeprowadzone ćwiczenie przyniosło nowe doświadczenia w zakresie eksploatacji sprzętu zimowego (między innymi doboru żywności, rodzaju kuchenki, konfiguracji oporządzenia) i jak zwykle wpłynęło pozytywnie na umiejętności uczestniczących w nim Rangerów w zakresie prowadzenia działań zimą.


<- powrot | do góry

Copyright Ranger Survival Club design by Priamus