Ranger Servival Club Dolacz do nas Relacje z zajec Plan szkolenia Poczta polowa Podreczniki Forum GRH

Wytężoną pracą uczciła kadra podoficerska Ranger Survival Clubu tegoroczne majowe święta. Przyjechali do ośrodka szkoleniowego w Prudniku już 30 kwietnia późnym wieczorem, wyładowując materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia prac remontowych. W sobotę od wczesnego ranka wszyscy zabrali się do pracy na przydzielonym sobie odcinku. Pomimo niesprzyjającej pogody - padającego do południa deszczu - udało się wykonać i ustawić estetyczną tablicę informacyjną przeznaczoną dla turystów. Opisano na niej historię miejsca, w którym znajduje się obecnie ośrodek szkoleniowy, ilustrując ją dawnymi pocztówkami. Zamieszczono również krótką informacje dotyczącą naszego Stowarzyszenia. Tablica wzbudziła od razu spore zainteresowanie przechodzących drogą turystów i spacerowiczów. Trzeba przy tym wspomnieć, że wykonanie tablicy zostało opłacone ze zbiórki przeprowadzonej wśród członków Stowarzyszenia.Gdy wreszcie przestało padać rozpoczęto prace przy elewacji budynku. Nałożono świeżą warstwę cementowego "baranka". Niestety, zapadający zmierzch zmusił do przerwania robót i odłożenia ich na następny dzień.


W tym czasie wewnątrz budynku trwał montaż podwieszanego sufitu w pomieszczeniu przeznaczonym na izbę żołnierską. Późnym wieczorem przyjechały dwie kolejne osoby, przywożąc transport okien i innych materiałów.


Jak na złość niedziela znowu rozpoczęła się deszczem. Pomimo tego od 7 rano trwała praca - zdemontowano zbudowaną kiedyś starą wieżę wartowniczą, odzyskując drewno do innych konstrukcji, usunięto trawę porastającą wykonane z kostki chodniki wokół budynku. Rozpoczęto także układanie dodatkowej warstwy bruku przy jednej ze ścian. Oczywiście deszcz nie przeszkadzał w pracach wewnątrz - montażu sufitu w korytarzu oraz montażu okien.


Około południa przejaśniło się i wznowiono prace przy elewacji. Zakończono pokrycie cementowym "barankiem", pomalowano obrzeża otworów okiennych i kraty, wymalowano farbą fasadową gzyms. Pomalowano drzwi i zamontowano na elewacji tablice. Pomalowano barierkę przy schodach.W poniedziałek kontynuowano układanie bruku oraz posprzątano otoczenie budynku.


Nie obyło się też bez skromnej uroczystości z okazji święta 3 Maja- wręczenia awansu na stopień kaprala RSC koleżance Joannie Podeszwickiej.
Udało się posunąć znacznie do przodu remont naszego ośrodka szkoleniowego. Tym niemniej nadal pozostaje wiele do zrobienia.

<- powrot | do góry

Copyright Ranger Survival Club design by Priamus